Розповсюдження недостовірної інформації – це найбільш помітний симптом структурних змін в інформаційній сфері, пов’язаних з розвитком інтернету та соціальних мереж. Для подолання цієї проблеми необхідно вийти за рамки існуючих уявлень про регулювання інформаційної сфери. Таку думку висловила голова УФБС Юлія Каздобіна під час 11-го Українського форуму з управління інтернетом IGF-UA.

В рамках форуму Юлія Каздобіна долучилась до обговорення ситуації з вільними інтернетом в Україні та досліджень міжнародних правозахисних організацій на цю тему.

Серед іншого, учасники дискусії обговорювали  звіт організації Freedom House “Свобода в мережі 2020”, оприлюднений в середині жовтня. За оцінками його авторів, інтернет в Україні є частково вільним, а причиною для такої оцінки є немотивоване блокування державою великої кількості веб сайтів, серед яких також і російські соціальні мережі «В контакті» та «Однокласники».

Юлія зазначила, що звіти міжнародних організацій необхідно брати до уваги. Разом з тим, вони переважно містять критику, а не відповіді на питання, що і як треба робити. Сьогодні ж застосування старих правил часто призводить до протилежних результатів.

«Наприклад, ми дуже часто чуємо, що медіа мають бути бізнесом. І донедавна так воно і було. Сьогодні намагання привернути нашу увагу, і таким чином заробити гроші, штовхає медіа до розповсюдження емоційно забарвлених, часто недостовірних повідомлень. Отже, уявлення, що медіа мають бути бізнесом просто не працює», – зауважила Юлія.

Вона висловила думку, що перш ніж розробляти законодавство, яке регулюватиме відносини в інформаційній сфері, необхідно проаналізувати зміни в інформаційній сфері, визначити гравців, їх мотивації, загрози, та сформулювати, що і від чого необхідно захищати.

11-й Українский форум з управління Інтернетом IGF-UA відбувся 28-30 жовтня 2020 року.

Форум пройшов в режимі відеоконференції, в якій змогли взяти участь кілька тисяч учасників.

Матеріали форуму (відеозаписи, програма) доступні за посиланням http://igf-ua.org.