За 5 місяців до початку повномасштабного вторгнення Україна ухвалила нову Стратегію кібербезпеки України – документ, що визначав пріоритети кібербезпекового розвитку на наступні 5 років.

24 лютого 2022 року Україна стикнулась з екзистенційним викликом для свого існування – масштабна військова агресія з боку росії реалізовувалась всіма можливими засобами, включаючи кібератаки. Ця постійна кіберзагроза залишається важливим фактором впливу на  національну систему кібербезпеки, і є визначальним елементом для діяльності українських кібербезпекових стейкхолдерів.

Однак протягом останніх років стає помітною ще ціла низка тенденцій чи процесів, що можуть мати істотний вплив на кібербезпекову ситуацію як в світі, так і в Україні: зростання протистояння в кіберпросторі між державами, вплив ШІ та квантових технологій на сферу кібербезпеки, зростання загроз ОТ інфраструктурі, кіберзагрози для космічних об’єктів та посилення ролі підводної цифрової інфраструктури – лише декілька з таких тенденцій.

Україна входить в період оцінки стану реалізації чинної Стратегії кібербезпеки та підготовки її нової редакції. Це вимагає врахування не лише поточної кібербезпекової ситуації, але і ширше розуміння ландшафту кіберзагроз, тенденцій в сфері кібербезпеки, політики ключових українських партнерів (в частині тих заходів, які вони вживають для поліпшення власної кібербезпеки), а також оцінку того, що вже зроблено Україною для підвищення своєї кіберстійкості.

Цей Звіт охоплює період з четвертого кварталу 2023 року по третій квартал 2024 року включно і має на меті запропонувати огляд ключових тенденцій та подій за цей період, вказавши на ті елементи, які Україна може врахувати при створенні нового документу довгострокового планування в сфері кібербезпеки.

Детальніше ознайомитися: Year Analytical Review