Звіт за результатами діяльності Аналітичного центру Українська фундація безпекових студій у 2020 році

2020 рік – рік пандемії COVID-19 став викликом для нас усіх. Як і усі українці, ми змушені були  багато часу проводити в стінах наших домівок, і багато із запланованого реалізувати не вдалось. Разом з тим, 2020 рік став роком розвитку та набуття нових компетенцій. Серед них – поглиблення знань у галузі кібербезпеки, міжнародної безпеки, впливу технологій на життя суспільсва, та санкційної політики, а, також, робота над концепцією санкційної політики України.

Наприкінці лютого ми звершили роботу над курсом медіаграмотності для студентів та державних службовців, над яким ми працювали з вересня 2019 року та презентували наш посібник «Деструктивні впливи та негативні наративи: інструменти виявлення та протидії». Ми розіслали примірники нашого посібника до понад 50 органів державної влади та університетських бібліотек, щоб досягти якомога ширшої аудиторії. Ми переконані, що розуміння інформаційного середовища, здатність розрізняти достовірну і недостовірну інформацію та розуміння того, яким чином на громадян України намагається вплинути Росія, зроблять українців стійкішими та незалежнішими.

Протидія деструктивним впливам в інформаційному просторі залишається у фокусі нашої уваги. Наші експерти опублікували декілька статей на цю тему. Серед них, стаття голови організації, присвячена викликам регулювання медіа простору, які виникли через структурні зміни, спричинені розвитком інформаційно-комунікаційних технологій. На сьогодні не існує простих рішень, отже, робота над їх пошуком має відбуватись спільно.

У грудні за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» ми розпочали роботу над проектом «Цифрові технології та демократія: Європейські уроки захисту від зловмисних впливів». Мета нашого проекту – поширення європейських цінностей у реагуванні на загрози використання цифрових технологій для втручання у політичні процеси та громадську думку, розробка та адвокація пропозицій до Стратегії інформаційної безпеки України у частині протидії зловмисним іноземним впливам. В рамках проекту відбудуться он-лайн дискусії з європейськими експертами, до яких зможуть приєднатися усі охочі.

Співпраця з державними органами

У 2020 році крім наших традиційних партнерів ми співпрацювали з Представництвом Президента в Автономній республіці  Крим, зокрема над санкційною тематикою. Розвиток такого співробітництва з іншими органами влади, що працюють у сфері національної безпеки та інформаційної безпеки залишається одним з наших пріоритетів.

Розвиток партнерства

Протягом 2019 року ми продовжили співпрацю з ГО «Інтерньюз Ураїна», а, також, співпрацювали з Центром журналістських розслідувань та Медійною ініціативою за права людини.

Фінансовий звіт:

Протягом 2019 року нашу роботу підтримували Internews Network та Міжнародний фонд «Відродження». Ми співпрацювали в рамках двох проектів:

Протягом перших двох місяців року ми завершили проект, який розпочали у вересні 2019 – «Розвиток навичок медіаграмотності у державних службовців та студентів півдня та сходу України», грант Internews Network тривалістю 6 місяців, загальна сума гранту USD 20 333.00

У грудні 2020 року ми почали реалізацію проекту «Цифрові технології та демократія: Європейські уроки захисту від зловмисних впливів», тривалістю 7 місяців за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», загальна сума гранту UAH 450 000

Протягом 2020 року на рахунки нашої організації надійшло 435 533,66 грн. благодійної допомоги від наших грантодавців

Наші видатки на поточну діяльність протягом 2020 року становили 219 818,78 грн.

—————————————————————————————————————————

Звіт за результатами діяльності Аналітичного центру Українська фундація безпекових студій у 2019 році

Українська фундація безпекових студій – молодий недержавний аналітичний центр, який працює в сфері національної безпеки, зі спеціалізацією у галузі комунікацій, інформаційної та кібербезпеки.

Наша місія: впливати на державну політику через аналіз політики, розробку та просування пропозицій, спрямованих на покращення якості урядових рішень у галузях протидії ворожим інформаційно-психологічним впливам, зокрема з боку Російської Федерації, інформаційної та кібербезпеки, урядових та стратегічних комунікацій, регіональної інформаційної безпеки.

2019 став другим роком роботи для УБФС. Цього року ми завершили працювати над проектом «Підтримка Міністерства інформаційної політики у комунікації та забезпеченні інформаційної безпеки на регіональному рівні», який ми розпочали у вересні 2018 року. Проект здійснювався за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Мета проекту – підтримати Міністерство інформаційної політики (МІП) у роботі з місцевими органами влади та громадянським суспільством в Херсонській області для реалізації Стратегії інформаційної реінтеграції Криму та у боротьбі з дестабілізуючими наслідками російської пропаганди.

В рамках проекту ми завершили дослідження «Інформаційний простір Херсонської області: стан, проблеми та шляхи покращення ситуації», яке було презентовано у співпраці з Міністерством інформаційної політики. Рекомендації звіту було донесено до МІП, Херсонської обласної адміністрації та громадських організації Херсонщини. На основі висновків дослідження, ми розробили тренінгову програму для ГО, журналістів та держслужбовців, яка складається з 4 елементів: вплив інтернету на медіасферу та демократичні практики, фейкові новини та протистояння ним, смислові війні, роль медіа у соціальному конфілкті. Для аудиторії проекту ми провели 4 дводенних тренінги в Херсонській області, в яких взяли участь 60 осіб.

У співпраці з «Інтерньюз-Україна» експерти УФБС працювали над «Зеленою книгою інтернет врядування». Нашою метою було сформувати спільне бачення різних аудиторій, дотичних до формування політики в сфері управління інтернетом, щодо викликів, які ставить перед суспільством розвиток інформаційно-комунікаційних технологій, та запропонувати можливі відповіді на ці виклики з боку державного та недержавного сектору. Для кращого розуміння поглядів різних аудиторій було проведено 6 дискусій з представниками громадянського суспільства, технічної спільноти та органів державної влади. У дискусіях взяли участь представники СБУ, Кіберполіції, апарату РНБО, Посібник було представлено під час Internet Governance Forum, що відбувався в Києві у вересні 2019 року.

З вересня 2019 ми працювали над курсом медіагромотності для студентів та державних службовців. На додачу до стандартних розділів з критичного мислення та розпізнавання недостовірної інформації, наш курс має два додаткових компоненти. Першу частину курсу було присвячено операціям впливу, їх історії та трансформації в епоху інтернету, особливостям сьогоднішнього медіа середовища, які посилюють їх ефективність. а ще одна нестандартна частина розвиває навички розпізнавання та створення такого елементу інформаційного протистояння, як наратив.

До кінця року майже 400 осіб, переважна більшість з яких були слухачам Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів державної служби Національної академії державного управління при Президентові України прослухали та високо оцінили наш курс. Викликом стала робота зі студентською аудиторією під час візитів до Одеси та Харкова. Набагато обізнаніші та діджиталізовані, ніж дорослі, вони вимагали більш динамічного викладання. Наші викладачі – Дмитро Дубов, Анастасія Баровська та Юлія Каздобіна – з радістю відповідали на питання та шукали додаткові матеріали для вдосконалення курсу за відгуками наших слухачів.

Співпраця з державними органами

Протягом 2019 року ми співпрацювали з Міністерством інформаційної політики України та апаратом Ради національної безпеки та оброни. Розвиток такого співробітництва з іншими органами влади, що працюють у сфері національної безпеки та інформаційної безпеки залишається одним з наших пріоритетів.

Розвиток партнерства

Протягом 2019 року ми працювали над розвитком партнерських відносин з іншими організаціями. Нашим партнером стала ГО «Інтерньюз Ураїна», ми налагодили співпрацю з Комітетом Виборців Херсонської області, кафедрою Міжнародних відносин Одеського національного Університету ім. Мечнікова, соціологічним та політологічними факультетами Харківського національного університету ім. Каразіна, Харківським клубом «Правокатор», Інститутом підвищення кваліфікації керівних кадрів державної служби Національної академії державного управління при Президентові України та ін.

Фінансовий звіт:

Протягом 2019 року нашу роботу підтримували Посольство США та Internews Network. Ми співпрацювали в рамках двох проектів:

Від серпня 2018 – проект «Підтримка Міністерства інформаційної політики у комунікації та забезпеченні інформаційної безпеки на регіональному рівні»  грант посольства США тривалістю один рік, загальна сума гранту USD 34,360.00

Вересень 2019 – проект «Розвиток навичок медіаграмотності у державних службовців та студентів півдня та сходу України», грант Internews Network тривалістю 6 місяців, загальна сума гранту USD 20 333.00

Протягом 2019 року на рахунки нашої організації поступило 911 527.00 грн. благодійної допомоги від наших грантодавців.

Наші видатки на поточну діяльність протягом року становили 926 056.00 грн.