Банер Вільнюського безпекового форуму

“Членство України в НАТО означатиме остаточний програш Росії у війні.”

Таку думку висловила голова Української фундації безпекових студій Юлія Каздобіна під час виступу на Вільнюському безпековому форумі, організованому Національною оборонною фундацією Литви та Комітетом національної безпеки та оборони Сейму Литви, що відбувся 24 березня у литовській столиці.

Вона наголосила, що програш РФ у війні є необхідним для встановлення стабільного миру у Європі та закликала західні країни приділяти увагу не лише військовому, але й гібридному компоненту сьогоднішнього протистояння з РФ. “Росія є авторитарною державою, де рішення приймає одна людина, і це – вразливість, яку можна експлуатувати, створюючи велику кількість хай навіть символічних криз”, – зазначила Юлія. Нездатність впоратися з усіма кризами підриватиме імідж російського режиму всередині країни.

Пані Каздобіна висловила думку, що найголовніше сьогодні – докласти всіх можливих зусиль для того, щоб контрнаступ, який планує Україна, став успішним. Також, вона висловилася на підтримку членства України в НАТО ще до закінчення війни, адже таку поразку російський режим жодним чином не зможе виставити, як перемогу. І це стане його остаточною поразкою.

Цьогорічний Vilnius Security Forum став вже шостим, і його було присвячено тематиці стримування РФ. Серед іншого, його учасники обговорили необхідність змінити концепцію стримування в Європі зі “Стримування за рахунок присутності”, яка на думку переважної більшості спікерів не дала бажаного результату, на “Стримування за рахунок оборони” з наголосом на те, що оборона має бути об’єднаною.