24 січня 2023 року відбулася онлайн презентація аналітичного звіту «Штучний інтелект як виклик та можливість: розбудовуючи екосистему державного управління в Україні» (дослідження було розпочато у 2021 році за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety). В заході взяли участь експерти УФБС, співробітники Національного інституту стратегічних досліджень та представники Міністерства цифрової трансформації України. «Дуже ґрунтовне та важливе дослідження. Думаю, що воно буде корисне усій спільноті, яка цікавиться питаннями штучного інтелекту», зазначив представник Мінцифри Рум‘янцев.

В рамках дослідження було розглянуто стратегічні документи низки країн, стан регулювання, процес вироблення політики та інституційна структура в сфері ШІ. Дослідження також містить розділ, присвячений попередній оцінці факторів, які впливатимуть на розвиток ШІ в Україні після повномасштабного вторгнення РФ та рекомендації щодо заходів, які українська держава може починати запроваджувати вже зараз. Розраховано на державних службовців, аналітиків та широкий загал.

Більш докладно:

 

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety .  

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».